Newsy Paweł Musiolik
08.08.2017 16:11
| PS4 | PS3 |
PES 2018. Valencia partnerem, Coutinho gwiazdą, licencja na ligi brazylijskie, argentyńskie i chilijskie
Pro Evolution Soccer 2018 Pro Evolution Soccer 2018 w bazie gier
PES 2018. Valencia partnerem, Coutinho gwiazdą, licencja na ligi brazylijskie, argentyńskie i chilijskie

PES 2018 wzbogaciło się o nowych partnerów piłkarskich. Do m.in. FC Barcelony dołączyło ostatnio Fulham i zespoły ligi chilijskiej. Dzisiaj mamy kolejne informacje na temat licencji i nowych partnerów piłkarskich. Do gry wkraczają Nietoperze z Estadio Mestalla.

Pro Evolution Soccer 2018 kolejne partnerstwa podpisuje by obejść w jakiś sposób wyłączność na licencje jakie ma Electronic Arts w swojej piłkarskiej serii FIFA. Dzięki umowom bezpośrednio z klubami, część z nich może pojawić się w grze oferując prawdziwe nazwiska zawodników, odwzorowany stadion, stroje i całą otoczkę piłkarską. Valencia jest kolejnym klubem z którym Konami podpisało oficjalną umowę o współpracy. Będzie to miało przełożenie na pełną licencję (stroje, nazwiska zawodników, stadion Mestalla), a także dokładniejsze odwzorowanie twarzy zawodników.

Co prawda Valencia dawno swoje czasy świetności ma za sobą (gdy wygrywała puchar UEFA oraz tytuły ligowe pod trenerskim okiem Rafy Beniteza), ale to nadal rozpoznawalna marka w świecie piłkarskim.

PES 2018 - zwiastun Valencii

Mniej popularne są nowe ligi z którymi Konami podpisało umowę. Pro Evolution Soccer jest bardzo popularne w krajach Ameryki Łacińskiej, więc ten ruch nikogo nie powinien dziwić. Oficjalnymi partnerami gry zostały zespoły:

  • Vasco da Gama (razem ze stadionem São Januário)
  • Independiente
  • Colo-Colo

Ten ruch pociąga za sobą także kolejne umowy licencyjne. W PES 2018 pojawią się w pełni licencjonowane ligi brazylijskie, chilijskie i argentyńskie. Dostaniemy 20 zespołów z Campeonato Brasileiro of the Brazilian Football Confederation, 28 zespołów z argentyńskiej Primera Division oraz 16 z chilijskiej pierwszej ligi. Konami poinformowało także, że nawiązało współpracę z argentyńską federacją piłkarską (AFA), dzięki której drużyna narodowa trenowana przez Jorge Sampaoliego będzie w pełni licencjonowana w grze razem z kolejnymi klubami - CA Boca Juniors i CA River Plate.

PES 2018 - partnerstwo z AFA

A co z Brazylią? Tutaj fani muszą zadowolić się jedynie nowym ambasadorem w postaci Philippe Coutinho, który trafi także na okładkę gry w Brazylii. Na osłodę ktoś może potraktować zapowiedzi dwóch legend to trybu myClub na poważnie. W grze pojawi się Sòcrates i Romàrio .

PES 2018 - Philippe Coutinho ambasadorem gry

konami playstation 3 playstation 4 Pro Evolution Soccer 2018 wideo