Menu X
Menu X
PS One
Spyro: Year of the Dragon
Ocena gry
Ocena PSSite
-

Brak recenzji
Ocena społeczności
8.4
Twoja ocena
5
Producent: Insomniac Games
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Wersja językowa: Angielska Angielska
Gatunek: Platformowa
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 25.10.2000
Europa: 08.11.2000
Polska: Nie wydano
14
Posiadaczy gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
b/d
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

Insomniac nie spoczywa na laurach i 12 miesięcy po ostatnich przygodach Spyro rzuca nas w kolejną. Tym razem jednak nie tylko fioletowym smokiem przyjdzie nam kierować.

W trzeciej odsłonie serii Spyro, do dyspozycji otrzymamy możliwość kierowania siedmioma innymi postaciami, choć tylko na ograniczonym obszarze jednego poziomu.Każda z postaci pochwalić może się unikalną zdolnością, przy wykorzystaniu której musimy ukończyć jej poziom. W pozostałej części gry sterujemy już wyłącznie Spyro i Sparxem. Year of the Dragon nie wiele odróżnia od poprzedniczek pod względem rozgrywki, natomiast dodano do gry sporą liczbę minigier, m.in. jazdę na desce, wyścigi, puzzle i inne.

Trzonem gry jest odzyskanie skradzionych smoczych jaj. Owe jaja zostają skradzione przez złą czarownicę (ang. Sorceress), pomagającą jej Biankę i zastępy nosorożco-podobnych w trakcie świętowania tytułowego: roku smoka. Okresu, w którym do krainy smoków przybywają nowe smocze jaja. Czarownica rozrzuca jaja po wielu magicznych obszarach, znajdujących się na terenie 4 krain. Spyro, Sparx i Hunter rzucają się w pościg za złodziejami, odkrywając świat opanowany przez czarownicę, która wykorzystała wyniesienie się smoków do zbudowania swojego imperium.

Spyro: Year of the Dragon sprzedawało się rewelacyjnie i zdobyło uznanie krytyków na całym świecie. Głosy zachwytu kierowano w stronę rozbudowaniu i ilości krain do zwiedzenia, grywalnych postaci i dodatkowego contentu. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że muzykę do gry tworzył Stewart Copeland (perkusista The Police).

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 PSSITE.COM, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL