Wynurzenia ze śląskiego Mordoru
Piszę tutaj o tym, co niekoniecznie nadaje się do oficjalnych materiałów redakcji

Pierwszy miesiąc tego roku za nami, więc pierwsi uczestnicy zabawy zdążyli się zapisać i podać ukończone przez siebie gry.

Czytaj dalej

Nowy rok, nowe wyzwanie. To już czwarta edycja zabawy w której walczymy z zalegającym backlogiem i staramy się ukończyć docelowe 52 gry w rok.

Czytaj dalej

2017 rok w wyzwaniu 52 gier za nami. Czas więc zebrać wszystkie przez was ukończone gry w jedno miejsce, podsumować swoją setkę skończonych gier i wyróżnić słowem uczestników wyzwania.

Czytaj dalej

Rok powoli się kończy, największe premiery za nami, więc większość może w spokoju nadrabiać zaległości z tego roku jak i lat poprzednich. Jest to też ostatni gwizdek dla ludzi, którzy wzięli udział w wyzwaniu i chcieliby zrealizować postawiony przed sobą cel.

Czytaj dalej

Powoli zbliżamy się do końca roku i tym samym wyzwania. Dla wielu to ostatni dzwonek by realizować swoje plany względem nadrabiania kupki wstydu. Czego zdecydowanie nie ułatwi jesienny nawał premier.

Czytaj dalej

Tak jak końcówka sierpnia była zakończeniem wolnego dla uczniów, tak wraz z początkiem października mniej czasu na gry będą mieli studenci. Ale miejmy nadzieję, że to nie przełoży się na spadek aktywności w tej zabawie.

Czytaj dalej

Wakacyjne miesiące za nami. Z pozoru idealne do nadrabiania zaległości growych, ale... od paru lat coraz więcej nowości przerzucane jest na sierpniowy okres. Z jednej strony - ciężej coś nadrobić, z drugiej - na brak nowych gier nikt nie może narzekać. Mi w sierpniu mimo pracy i wakacji, udało się zaliczyć pięć gier. Zapraszam do kolejnego podsumowania.

Czytaj dalej

Zgodnie z obietnicą, podsumowanie wyzwania za poprzedni miesiąc pojawia się bez żadnych poślizgów. Wakacyjne miesiące sprawdzają się idealnie w nadrabianiu zaległości growych. Jak poszło uczestnikom zabawy?

Czytaj dalej

Trochę czasu minęło od startu nowej wersji strony. Pojawiło się mnóstwo komentarzy krytycznych, jeszcze więcej zapowiedzi bojkotowania serwisu, trochę pytań i przyszłość. Dlatego postanowiłem w tym wpisie uchylić rąbka tajemnicy czego możecie się spodziewać w najbliższym czasie.

Czytaj dalej

Tak się złożyło, że podsumowanie czerwca pojawia się dopiero pod koniec lipca, na kilka chwil przed moim urlopem. Jak wiecie, powodem jest odpalenie nowej strony (spodziewane) i kolejne dwa tygodnie poprawiania, dłubania i szukania gdzie urwać jakieś kilka milisekund by całość działała lepiej (oraz po to, by przeczytać mimo poprawek, że nowa strona to gówno). No ale - wybaczcie, nadrabiam.

Czytaj dalej

Czerwiec dla wielu młodszych graczy jest początkiem dwumiesięcznych wakacji w trakcie których spokojnie mogą nadrabiać kupkę wstydu. Uczestnicy mojej zabawy z kupką wstydu walczą przez cały rok, próbując skończyć minimum 52 gry. Jak im (a także mi) poszło w maju? Sprawdźmy.

Czytaj dalej

Niespodzianka! Blog podsumowujący wasze kwietniowe dokonania jest punktualnie na początku maja. Nie marnujmy więc czasu i zbierzmy gry, które udało się wszystkim biorącym udział w zabawie ukończyć.

Czytaj dalej

Zebranie się w sobie uu ukończenie Final Fantasy II zajęło mi znacznie więcej czasu niż planowałem. Ale ostatecznie i ten tytuł udało mi się ukończyć, więc mogę kontynuować mój cykl stworzony na potrzeby 30 rocznicy powstanie najpopularniejszej marki RPG.

Czytaj dalej

Ku mojemu zaskoczeniu, marzec był wyjątkowo dobrym miesiącem gdy popatrzę na to, ile gier ukończyłem. Dobiłem w nim do 20 tytułów, co jak na pierwszy kwartał mogę uznać za wynik wyjątkowo dobry.

Czytaj dalej

Nie ma co dłużej zwlekać. Luty nie był długim miesiącem, ale mimo to - obfitował w wiele interesujących premier. Między innymi dzięki nim udało skończyć mi się aż siedem gier. Jak wypadła reszta? Zapraszam do drugiego bloga w tej serii.

Czytaj dalej

W tym roku swoje 30 urodziny świętuje seria wyjątkowo bliska mojemu sercu. Nigdy nie ukrywałem, że to właśnie Final Fantasy jest tą ulubioną do której pała moja sympatia (co nierzadko przekłada się też na sporą krytykę z racji zaangażowania). Postanowiłem więc, że urodziny serii będą idealną okazją by przejść po kolei wszystkie numeryczne odsłony (z drobnymi wyjątkami) i wybrane spin-offy. A efekty tego spisać w formie blogów.

Czytaj dalej

Styczeń za nami, czas więc zebrać wpisy pierwszych osób, które postanowiły wziąć udział w tegorocznej edycji wyzwania 52 gier w trakcie całego roku. Ciekawi jesteście, kto i jakie gry ukończył? Chcecie wziąć udział? Zapraszam.

Czytaj dalej

W związku z tym, że kilka osób wyraziło chęć udziału kolejny raz w wyzwaniu 52 gier, startuje edycja 2017 roku. Jeśli chcecie dowiedzieć się o co chodzi i ewentualnie wziąć udział - zapraszam dalej.

Czytaj dalej

Dotarliśmy do ostatniego miesiąca. Ostatnie wpisy zebrane czas więc przyjrzeć się komu udało się ostatecznie osiągnąć cel 52 gier, kto go przekroczył, a komu brakło kilku produkcji. Od razu zaznaczam, że nie jest to jeszcze notka, która podsumuje całe wyzwanie za 2016 rok.

Czytaj dalej

Dzień dobry w te niedzielne popołudnie! Za kilka dni święta, więc dla niektórych idealny czas na nadrabianie zaległości, a w tym przypadku - gonienie za ustalonym celem. W moim przypadku, listopad jest miesiącem w którym dotarłem do mojego celu dodatkowego - 75 gier skończonych w tym roku.

Czytaj dalej

Strona